Wydane przez
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Czy zawsze czytacie to, co znajduje się na okładce książki? Ja, przyznam, nie zawsze. Tym razem też padłam ofiarą własnej nieuwagi, ale okazało się, że w tym przypadku bycie ofiara nieuwagi ma bardzo pozytywne znaczenie. Myślałam, że książka Michaela Scotta przybliży czytelnikom Nicholasa Flamela i jego życie w XIV wieku (co pewnie byłoby ciekawe, ale…). Okazało się, że choć wiele dowiadujemy się z „Alchemika” o tym, co działo się z Flamelem i jego żoną w XIV wieku, znacznie więcej wiemy o ich przeżyciach w XX wieku.
Piętnastoletnie bliźnięta, Sophie i Josh Newmanowie, pod nieobecność rodziców podejmują wakacyjną pracę. Ona w kawiarni, a on w antykwariacie po drugiej stronie ulicy. Pewnego dnia antykwariat odwiedza człowiek rozsiewający okropny fetor i dwaj jego olbrzymi towarzysze. Te odwiedziny zmienią losy bliźniąt i zmienią ich najbliższą przyszłość; wraz z Nikiem Flamelem rozpoczną ucieczkę przez czas, przestrzeń i magię.
Wciąż nie wyrosłam z takich książek jak ta (i mam nadzieję, że nigdy nie wyrosnę). Zanurzyłam się w historię Nicholasa Flamela tracąc z oczu i pamięci dom, pracę i jakiekolwiek obowiązki. Dałam się porwać narracji Scotta i, gdy kończąc książkę przypomniałam sobie, że jest to zaledwie pierwszy tom z zapowiadanych (bodajże) siedmiu, to wszystko we mnie jęknęło, bo czekanie na kolejne powieściowe wydarzenia wydały mi się mordęgą. Ale cóż… Na osłodę czekania i podłechtanie mojej ciekawości na końcu książki umieszczono fragmenty Księgi Drugiej Alchemika…
Świat Alchemika, golemów, bogini Bastet i Hekate, Starszej Rasy, legendy, mity, baśnie… W grudniowy wieczór to wszystko brzmi niemalże prawdziwie…
Komentarze
mnie się nie kojarzy, gdyż programowo unikam Coelho;)
polecam:)
Taaa, to że książka skończyla się zupełnie nagle, w momencie gdy chce się czytać i czytać jest denerujące. Ale tym chętniej sięgnę po kolejną - wydaną w przyszłym roku - część.