Zapraszam do kolejnego – czwartego już – wyzwania czytelniczego. Czytelnicze, bo polega na czytaniu. Wyzwanie, bo pozwala nam poznać książki, po które może nie sięgnęlibyśmy bez udziału w tym projekcie. To także doskonała okazja, by pisać o tym, co czytamy, czytać recenzje innych uczestników wyzwania i poszerzać horyzonty, nie tylko literackie.
Zasady są proste:
1. Wyzwanie może podjąć każdy, kto lubi czytać. Aby zostać uczestnikiem, należy zgłosić swój udział w komentarzach na stronie wyzwania. Żeby zamieszczać recenzje na blogu Podróże w czasie, konieczne jest posiadanie konta pocztowego na gazeta.pl. Nie trzeba prowadzić własnego bloga!
2. Wyzwanie trwa od 22 listopada 2008 do 30 kwietnia 2009.
3. W tym czasie należy przeczytać przynajmniej 4 książki, każda z innej epoki. Można czytać książki z proponowanych list lub inne. Może to być beletrystyka, która opowiadają o danej epoce, książki napisane w danej epoce, biografie, książki naukowe i popularnonaukowe. Książki napisane w danej epoce powinny być osadzone w kontekście historycznym, słowem, nie czytamy np. alegorycznych, ponadczasowych powieści, które nic nie mówią o swojej epoce.
4. Tytuły wybranych przez siebie lektur podajemy na blogu historyczneczytanie.blox.pl
5. Na tym samym blogu umieszczamy recenzje przeczytanych książek, lub odnośniki do recenzji na swoim blogu.
* * *
W tej podróży poznawać będę Aleksandra Wielkiego Maurice Druon (starożytność), młodość uniwersytetów według Jan Baszkiewicza (średniowiecze), sprawdzę kim był Król przeklęty i co łączyło go z Kacperem Ryxem w opowieści Mariusza Wollnego (renesans) , by później albo odwiedzić salony i kuchnie z Elżbietą Kawecką (XIX w.) albo poznać historię rodzinną Wielkiego Ambasadora Polszczyzny (XIX w.).
Komentarze
[review.blog.onet.pl]
mam zamiar zaglądać do Ciebie częściej i zapraszam też do mnie
miło mi. Poobserwuję z przyjemnością Twoje pisanie:)
Germini,
proszę bardzo:) Ja też zapożyczyłam;)
a może jednak coś dla siebie znajdziesz? Ja chyba się nastawię na powieści, choć jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji:)
witaj serdecznie:) A podasz mi adres swojego bloga? Może się skusisz na wyzwanie?
Pozdrawiam
Z Twojej listy mam za soba lekture "Królów przeklętych" Druona i " Aleksandra Wielkiego" równiez Druona. Dobre powieści. Życzę Ci przyjemnej lektury.
Miłego czytania wyzwaniowego:)