Przejdź do głównej zawartości

Kornelia Maternicka, Mariola Góra. Wiem, co potrafię. Testy sprawdzające osiągnięcia ucznia klasy trzeciej.


Wydane przez
Wydawnictwo Harmonia

Testy opracowane przez autorki są znakomitym narzędzie pozwalającym nauczycielom na kontrolowanie postępów edukacyjnych u uczniów.

Tematyka zagadnień pogrupowana jest według obszarów edukacji polonistycznej, matematycznej, środowiskowej. Zaproponowano sześć form zadań testowych, które autorki przygotowały w oparciu o klasyfikację B. Niemierko.

Każdy z testów rozpoczyna się tekstem, po przeczytaniu którego, uczniowie powinni umieć odpowiedzieć na zadane poniżej pytania.

Książka jest barwnie i prosto zilustrowana. Obrazki służą jako podpowiedź lub stanowią dopełnienie postawionych przed uczniami zadań.

Tematyka poruszana w testach opisuje świat przyrody, uroczystości rodzinne, święta narodowe i religijno-rodzinne, przywołuje wiedzę o wydarzeniach historycznych, naukowcach, ale nie pomija sytuacji codziennych, znanych dzieciom z praktyki. Dzięki testom uczniowie utrwalają znajomość regionów Polski i legend związanych z naszym obszarem kulturowym.

Testy opracowane przez panią Kornelię Maternicką i Mariolę Górę można stosować albo jako podsumowanie większej partii materiału albo jako podsumowanie konkretnej lekcji. Na końcu książki znajdziemy kryteria zaliczenia testu, informacje jakiego zakresu treści kształcenia dotyczy dany test, jakie umiejętności w nim badamy. Autorki umieściły również bibliografię odsyłającą użytkowników „Wiem, co potrafię…” do całych tekstów lektur wykorzystanych w testach.

Świetna pomoc. Polecam:)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę...

Magdalena Okraska, Nie ma i nie będzie

Z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po tę książkę, bo zanim do mnie dotarła przez sieć przetoczyła się dyskusja zwolenników i przeciwników tego, jak Magdalena Okraska o miastach opuszczonych przez dające zatrudnienie przedsiębiorstwach pisze. A jakie jest moje zdanie? Ta historia to wiele pięćdziesiątek wódki, udek kurczaka, cudzych kołder w cudzych domach (nigdy nie śpię w hotelach, śpię u bohaterów), długich rozmów i krótkich puent. To kilometry pokonane busikami, albumy rodzinne, lokalne biblioteki i lokalne mordownie. Pojechałam do nich i powiedziałam "Opowiedz mi". Tak kończy się jeden z tekstów wprowadzających do rozdziałów poświęconych poszczególnym miastom. Wraz z autorką odwiedzamy Wałbrzych, Włocławek, Będzin, Szczytno i kilka innych miejscowości, których przeszły rozwój osadzony był na istniejącym, prężnie działającym i rozwijającym się przedsiębiorstwie, a które wraz z jego likwidacją podupadły. Magdalena Okraska rozmawia zatem z mieszkańcami i tymi, którzy już owe...